STOP Biegunkom podróżnych

OCHROŃ WYMARZONY URLOP PRZED DOLEGLIWOŚCIAMI JELITOWYMI!

Rocznie ok. 50 milionów turystów z krajów rozwiniętych odwiedza państwa o niższym standardzie higieniczno-sanitarnym. Większego lub mniejszego epizodu biegunkowego doświadcza ok 11 mln turystów.

Biegunka podróżnych jest najczęstszym problemem zdrowotnym związanym z podróżowaniem. W zależności od destynacji od 30-70% wszystkich podróżujących doświadcza biegunki podróżnych.

Jest ona zawsze nieproszonym gościem i może doprowadzić do: odwodnienia (szczególnie niebezpiecznego u dzieci i osób starszych), pozostania w miejscu zakwaterowania a dokładniej w toalecie, zmiany planów i rezygnacji z udziału w wycieczce- po prostu psuje urlop lub biznesowy wyjazd.

Następstwa biegunki podróżnych to: poinfekcyjne zapalenie stawów, zespół jelita nadwrażliwego.

Skuteczną metodą profilaktyczną jest immunizacja przedwyjazdowa- czyli szczepienie przeciwko cholerze i szczepom enterotoksycznym- odpowiedzialnym za większość zakażeń przewodu pokarmowego. Szczepionka doustna jest wysoce immunogenna (skuteczność bliska 90%) oraz bezpieczna.

Zapraszamy wszystkich szczególnie przed wyjazdem do ciepłych krajów! Rejestracja 530 800 757 lub bezpośrednio z Lekarzem Medycyny Podróży 607 100 108. Centrum Szczepień Bury ul. Cicha 2 Bielsko-Biała

Aktualności

http://szczepienia.pzh.gov.pl/rekomendacje-polskich-ekspertow-dotyczace-profilaktyki-grypy-w-sezonie...
OCHROŃ WYMARZONY URLOP PRZED DOLEGLIWOŚCIAMI JELITOWYMI! Rocznie ok. 50 milionów turystów z krajó...
O czym warto pamiętać wybierając się na wakacje! Przyczyną Wirusowego Zapalenia Wątroby typu A jest...